heliview research
Over Heliview
Over Heliview
Aandachtsgebieden
ICT Business Monitor
ICT Consumer Monitor
Mobiliteit
HRM
Charitatief
Financieel
Facilitair
Overig multi client onderzoek

Maatwerk / Referenties

 
Financieel

rapport
Pensioenmarkt 2008
beschikbaar: per direct


Er gebeurt veel op het gebied van pensioenen in Nederland. Zo is per 1 januari 2006 de levensloopregeling geïntroduceerd en per 1 januari 2007 de nieuwe pensioenwet.

De pensioenregelingen met één of andere vorm van toezegging op basis van eindloon of zelfs middelloon staan onder druk. Een overduidelijk signaal is de alsmaar toenemende penetratiegraad van de verschillende beschikbare premieregelingen; nu reeds 20% van alle regelingen (+100%).

Het wordt steeds duidelijker dat de pensioenwereld voor een forse en, volgens sommige, onvermijdelijke versoberingslag staat. De vraag is uiteraard of en hoe snel de ontwikkelingen elkaar zullen opvolgen. Gaat de huidige, versnelde trend van het ombouwen van eindloon- naar middenloonregelingen door? In welke mate is de invloed merkbaar van de nieuwe pensioenwet? Hoe is het switchgedrag van de zakelijke klant? Hoe bekend is men met hybride regelingen? Deze en andere vragen zullen oa. beantwoord worden in de studie Pensioenmarkt 2008

In het kader van de ontwikkelingen brengt Heliview de volgende onderzoeken uit:

Ø Kernstudie: Pensioenregelingen 2008
Ø Switch en distributiekanaal analyse 2008 / 2009
Ø Studie: Beschikbare premieregelingen en Hybride regelingen 2008
Ø Pensioen DGA’s
Ø Pensioen Zelfstandige ondernemers (ZO’s + ZZP’ers)


Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Thanassis Vassiliadis MBA op telefoonnummer 076 - 548 40 00

| terug |

Recent Nieuws

meer nieuws